Apple, Aniden Kapanan iPhone 6s İçin Pil Değişimi Programı

Apple, birkaç iPhone 6s akıllı telefonun beklenmedik şekilde kapandığını ve geçen hafta bir Çin tüketici koruma grubunun bildirdiği bir sorunu doğruladığını söyledi. Şirket, sorunun geçen yıl Eylül ve Ekim ayları arasında üretilen sınırlı seri numarası aralığında sınırlı sayıda telefonla sınırlandırıldığını söyledi.

Apple bunun bir güvenlik sorunu olmadığını ve firmanın ücretsiz sunduğu yedek bir batarya ile sorunun çözüleceğini söylüyor. Kaç iPhone 6 telefonunun ve hangi pazarlarda etkilendiği ile ilgili herhangi bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor.

Çin Tüketici Birliği, Apple’dan, iPhone 6 ve iPhone 6’lı telefonların otomatik olarak kapanma problemlerini araştırmasını istedi. Beklenmedik kapanmalar, telefonun pil şarjı yüzde 60 ila 50 arasında düştüğünde gerçekleşiyor.

Pilin değiştirilmesi, titreyen ekran veya çoklu dokunma sorunları olan cihazların indirimli fiyatıyla onarılmasını teklif etmesinin üzerinden bir hafta geçmeden gerçekleşti.

Ekranın üst kısmında gri, titreşen bir çubuk ve yanıt vermeyen dokunmatik ekran ile karakterize edildiği için, bu soruna Ağustos ayında onarım rehber web sitesi iFixit tarafından “dokunma hastalığı” adı verildi. Zaten sorunu çözmek için telefonlarını düzeltmiş olanlara maliyet farkı konusunda geri ödeme teklif edildi.

Apple’ın kablosuz operatör ortakları, iPhone 6’lar için pil değiştirme programına katılmıyor, bu yüzden uygun kullanıcılar Apple perakende satış mağazalarına, yetkili servis sağlayıcılara veya teknik desteğe başvurmak zorundalar. Kullanıcıların verilerini iTunes veya iCloud’a yedeklemeleri, ‘iPhone’umu Bul’ özelliğini kapatmaları ve pil değişikliğine hazırlık için tüm içeriği ve ayarları silmeleri önerildi.

“IPhone 6’ların, pilin değiştirilmesini engelleyen, kırık bir ekran gibi hasarları varsa, pil ömründen önce bu sorunun çözülmesi gerekecek. Bazı durumlarda, onarım ile ilişkili bir maliyet olabilir, “dedi Apple programı açıklarken.

IPhone 6s telefonlarının bu konudan etkilendiğine inanan kullanıcılar zaten bataryayı değiştirmek için para harcadıklarını Apple’a geri ödeme hakkında da başvurabilirler.

https://www.apple.com/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.