Bejeweled Blitz Puan Rehberi.

Bejeweled Blitz son zamanlarda Facebook üzerinde oynanabilen ve sadece 1 dakika süren (5 saniyelik ek boost alınmadığı sürece) zevkli bir renk eşleştirme oyunu. Çok basit olmasına rağmen son derece dikkat gerektirmesi ve Facebook arkadaşları içerisinde skor sıralamasını göstermesi oyunu hep daha fazla oynama ve sürekli rekor kırma isteği getiriyor. Skor listesinde genelde üst sıralarda olmak ve zorlanmadan ortalama 700-800k skor yapmak isteyenler için bir rehber derledik.

  1. Oyunda tek bir alana odaklanın -genelde ortaya-, bütün ekrana bakmaya çalışınca kaçıyor ve kopuyorsunuz tamamen.
  2. Oyunun başındaki boostlardan ilki –Mystery gem-, ortadaki –Scrambler– ve en sondaki –Bonus multiplier– seçerek oyuna başlamayı tercih edin, altın yetmiyorsa tek tek almayın çünkü bir işe yaramıyorlar tek başlarına.
  3. Mümkün olduğunca çok oynayıp altın biriktirin veya çok zor durumda kalırsanız, iddia vb durumlar var ise ortada 4 tl karşılığında 17 Facebook Kredi’si satın alabiliyorsunuz (sağ üstteki kredi bölümünde ayrıntılar mevcut). Bu kredilerden 2 tane karşılığında da `daily spin` yapabiliyorsunuz. Bu daily spin kesinlikle kredi ile altın almaktan çok çok daha fazla altın sağlıyor.
  4. Arada farklı boostlar çıkıyor (Moon Stone, Cat’s Eye ve Phoenix gibi) bunlardan sadece Phoenix olanı almaya çalışın ki o da 75 altın civarı. Bu Phoenix’i kullanıp oyun oynadığınızda oyun bitiminde size bir miktar altını geri veriyor bu da bir güzelliği. bana 100k ve 50k altın geldi birkaç kez.
  5. X2X3 gibi bazı gemler göreceksiniz, olabildiğince bunları ilk önce patlatmaya çalışın. Aldığınız puanı direk olarak çarpan bazında etkiliyor, sol üstte skorun altında bu çarpan görünüyor.
  6. Sol üst köşede Speed + 100 ile başlayıp 1000‘e kadar giden bir puan var. Bu da patlattığınız gemlerden alacağınız değerdir. Ayrıca bu değer 1000’i geçtiği zaman, yazısı beyazdan turuncuya dönüyor ve yavaş yavaş bütün yazıyı kaplıyor (bu esnada arkada yanma sesi olur). Tamamen turuncu olduğunuzda da tek bir 3’lü eşleştirmesi patlama yaratıp ufak bir alanı etkiliyor ki bu da çok fazla puan demek.
  7. Son olarak oyunda hızlanmak ve pratik gerçekten çok önemli. Boşta kaldığınızda sık sık oynayın, hem el-göz koordinasyonu artacak hem de altın biriktirmiş olacaksınız.
Herkese iyi oyunlar..

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.