iOS İçin Google Chrome Yayınlandı!

Google, iPad iPhone ve iPod serisinde kullanılan işletim sistemi iOS için Chrome browserını yayınladı. Alışıldık Chrome sadelik ve hızını taşıyan bu sürümde de diğer Chrome’lar üzerindeki hesabınızı kullanabiliyorsunuz. Bu da sık kullanılanlarfavoriler, kayıtlı form verileri (kullanıcı adı-şifre gibi) ve diğer kişisel bilgilerinize artık iOS üzerinden de erişilebileceği anlamına geliyor.

 

 

Apple, her ne olursa olsun üçüncü parti bir browser’ın default yani varsayılan olmasını engellediği için Twitter, e-mail gibi uygulamalardaki linklerde, eklerde veya diğer tıkladığınız öğelerde Chrome’u kullanamıyorsunuz. Yine Apple’ın bir takım kısıtlamaları yüzünden kendi altyapısı yerine Safari‘ye ait webkit’i kullansa da bunu kullanıcılara en az şekilde yansıtmayı başarmışlar.

 

 

Yine de hız, sadelik ve stabilite konusunda bildiğimiz Chrome ayarında olduğu için ve en önemlisi de bir Google hesabı ile senkronize edilebildiği için çok fazla kullanıcısı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Şimdiden iTunes üzerinde 4,5 yıldız ve 4000’den fazla rating sahibi.

Ayrıntılı bilgi ve download için; http://itunes.apple.com/us/app/chrome/id535886823

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.