iPhone Kilit Ekranı Üzerinden Fotoğraf Görüntüleme

Hackerlar bir rapora göre, iPhone’un güvenliğini atlayabilir ve fotoğraflara, kişilere ve adres defterlerine, parolaya gerek duymadan cihazlara erişebilir durumda.

Siri’nin – iPhone’un sesle aktive edilmiş yazılımının – bilgisayar korsanlarına bir iPhone şifresini atlamasına yardım edebileceği açıklandı.

iPhonunuzu Korumak İçin İpuçları:

1) Bir PIN veya parmak izi güvenliği kullanın
Ekranınızı kilitlemek hassas verilerinizi ve uygulamalarınızı müdahaleye karşı korur

2) Daha uzun bir parola kullanın
Ayarlar uygulamasına gidin, ardından “Dokunma Kimliği ve Parola Koduna dokunun” ve “Basit Şifre Kodunu” kapatın. Bu, büyük ve küçük harfler, sayılar ve diğer simgelerle daha uzun ve daha karmaşık bir şifre kodu oluşturmanıza olanak tanır

3) Kendini imha
Telefonunuzdan, birisinin içeri girmeye çalıştığını düşünmesi durumunda tüm verileri silmesini söyleyebilirsiniz. Ayarlar sayfasındaki “veri silme” özelliğini etkinleştirebildiğinizde, bu, PIN’deki yanlış tahminlerin onundan sonra silinir.

4) Gizlilik ayarlarınızı arttırın
Ayarlar uygulamanıza ve ardından “gizlilik” sekmesine gidin. Burada hangi uygulamaların hangi ayrıcalıklara sahip olduğunu görebilir ve bunları açıp kapatabilirsiniz.

5) Bildirimleri kapat
Kilit ekranında bildirimlerin özetini görebilme olanağı kullanışlıdır, ancak eğer bu kişisel veya gizli verileri verirse sorun yaşayabilirsiniz. Unutmayın, aldığınız iletilerin içeriğini, o gün için takviminizi ve diğer birçok şeyi gösterecektir.

6) Siri devre dışı bırak
Siri telefonunuz kilitliyken bile sızıntı yapabilir. Ayarlara gidin, ardından “Kimliği ve şifreyi dokundurun” ve Siri’de Kapalı olduğunda “Erişime izin ver” i ayarlayın.

7) Kendiniz yazın.
Otomatik Doldurma özelliği, tam olarak söyleneni yapan kullanışlı bir özelliktir: Safarip adınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi veya kredi kartı bilgilerinizi soran bir kutu gördüğü zaman, onları sizin yerinize doldurur. Telefonunuz başka biri tarafından kullanılmadığı sürece bu sorun değil. Kapatmak için ayarlara gidin, ardından genel ve “Parolalar ve Otomatik Doldur” bölümüne gidin.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.