Tesla Elektrikli Araba Gezintiye Çıkıyor

Tesla, gelecekte tam otomatik sürüş gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları tüm donanımı içeren tüm araçların inşasını yapacağını ve aynı zamanda prototip yazılımın kısa bir demo videosunu yayınladığını açıkladı. Yeni bir video aracın, çok sayıda trafik ve birkaç kavşakla tamamlanmış bir şehir mahallesinde yol aldığını gösteriyor.

https://vimeo.com/192179727

Video, direksiyon simidinin arkasındaki insanın (yalnızca yasal uygunluk nedenleriyle orada bulunması) direksiyona veya fren ve gaz pedallarına hiçbir zaman dokunmadığına ilişkin açık bir bakış da dahil, yolculuğu gösteriyor. Ayrıca, Tesla optik kameralarının sürüş esnasında her zaman gördükleri üç ayrı görüntü sunuyor; buna, yerleşik bilgisayarın nesneler ve şerit işaretleyicileri açısından neyi tespit ettiğini gösteren renkli bindirmeler de dahil.

Autopilot’un tamamen kendi kendine çalışan sürümünü içeren bu yeni görünüm kesinlikle etkileyici ve Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk’un önümüzdeki yıl bir ara test sürüşü yapma hedefini karşılamakta bile mümkün olabileceğine olan güvenin artmasına yardımcı oluyor.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.