Windows 7 Dvd’sine Service Pack 1 Entegre Etmek.Öncelikle bu işlemi gerçekleştirebilmemiz için Windows 7 ve Service Pack 1 yazılımlarının ISO dosyaları elimizde olmalı.
http://www.rt7lite.com/downloads.html adresinden RT 7 Lite yazılımının sistemimize uygun versiyonunu indiriyoruz (32-64 bit versiyonları mevcut).


1-RT Seven Lite’ı çalıştırın ve Browse seçeneğine tıklayın. Açılan listeden “Select ISO File” deyin ve yine açılan kutucuktan da Windows 7 ISO dosyasınızın konumunu gösterin. Ardından da ISO dosyasının çıkarılacağı bir klasör seçin. Tercihen “D” sürücüsünde ISO adında bir klasör oluşturup dosyanın buraya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer Windows 7 ISO dosyanız yoksa elinizdeki Windows 7 DVD’sinin içeriğini elle bilgisayarınızdaki bir klasöre kopyalayın ve Browse dedikten sonra “Select OS Path” komutunu seçerek dosyaların yer aldığı bu klasörü gösterin.
2-ISO dosyası bir klasöre çıkartıldıktan sonra karşınıza üzerinde çalışmak istediğiniz Windows sürümünü seçmeniz istenen bir menü gelecektir. İstediğiniz Windows sürümünü seçin ve “Slipstream Service Pack” kutucuğunu işaretleyin. OK diyerek bir sonraki adıma geçin.
3-RT Service Pack Slipstream penceresinden “Browse” diyerek indirmiş olduğunuz Service Pack dosyasını seçin ve “Start” diyerek işleme başlayın. Uzun sürecek olan işlem bittiğinde “Proceed”e tıklayın.

Image Loading” işlemi bittikten sonra Windows 7 dosyaları aşağıdaki değerleri vermelidir:
OS Name:Windows 7 XX
OS Description:Windows 7 XX
Architecture:X-bit
OS Size:X GB
Language:Turkish (Turkey)
Version:XX
Service Pack:1
4- Şimdi son adım olarak bu dosyaları tekrar ISO haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için soldaki menüden “Tasks” sekmesine geçin. Ardından da buradaki “ISO Bootable” seçeneğini işaretleyin.
5- Sol alt kısımdaki “ISO Bootable” seçeneği aktif hale gelecektir. Şimdi “Mode” kısmından:
  • Direct Burn – Doğrudan yazma seçeneğiyle dosyaları DVD’ye yazabilir,
  • Create Image – İmaj oluştur seçeneği ile ISO imajı yapabilir,
  • Burn Image – Imajı yaz seçeneğiyle var olan bir ISO dosyasını DVD’ye yazabilir,
  • Erase RW – Yazılabilir diski sil seçeneğiyle dolu RW diski silebilir,
  • USB Bootable – Ön yüklemeli USB seçeneğiyle ISO dosyasını USB belleğe yazabilirsiniz.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.