Windows 8 Pro Upgrade Sürümü

 

Günler ilerledikçe Windows 8 ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler elde ediyoruz. Gün içerisinde WindowsTeamBlog’da yayınlanan bir yazıda, Pro sürümüne Upgrade seçenekleri ve fiyatı açıklandı. Eski işletim sistemleri ile uyumluluk konusunda problem yaşanmaması için Windows XP, Windows Vista ve Windows 7‘den Windows 8 Pro’ya upgrade sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Bunun için şu an marketlerde fiyat olarak 39.9$ belirlenmiş ( 40$ olsa eminim satın almazdık 😉 ). İsteğe bağlı olarak da Windows Media Center özelliği Upgrade’ten sonra Özellik Ekleme (Add Features) menüsünden eklenilebilecek.

Upgrade için Windows.com’u kullandığınız taktirde, Windows 8 Upgrade Asisstant sizi adım adım satın alma, indirme ve tabii ki yükleme ile ilgili yönlendirecektir.

Windows 8 Upgrade Asistanı Pc’nizin upgrade için uyumluluğunu kontrol edecektir. Upgrade işleminden önce veya sonra bilmeniz gereken herşeyi içeren detaylı bir uyumluluk raporu sağlar.

Asistan ayrıca sizi uygulama ve aygıt uyumluluğuyla ilgili de bilgilendirir. Varolan Windows kurulumunuzla ilgili neleri saklamanız gerektiğini soran bir ekran üstte görünüyor.

  • Windows 7‘nin bütün son kullanıcı sürümlerinden, Windows ayarlarınız, kişisel dosyalarınız ve uygulamalarınızı,
  • Windows Vista‘nın bütün sürümlerinden sadece Windows ayarlarınız ve Kişisel dosyalarınızı,
  • Windows XP‘den ise sadece Kişisel dosyalarınızı aktarabiliyorsunuz.

Tabii ki temiz bir yükseltme için herhangi bir veri seçmeden ilerleyebilir ya da upgrade deneyiminin bir parçası olarak kurulum medyası ile sistemi boot edip diskinizi formatlayıp Windows 8 kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Upgrade paketini satın aldığınızda ekrana gelen dahili download yöneticisinden download bitene kadar ilerleme yüzdesini görüntüleyebilir, durdurabilir veya iptal edebilirsiniz.

Download işlemi bittikten sonra Upgrade işlemine devam edebilir (Install Now ile) veya daha sonra masaüstünden veya kendi kurulum medyanızı oluşturarak yükleme yapabilirsiniz. Kendi medyanızı oluşturarak kurulumu seçerseniz, boot edilebilir USB veya upgrade ve yedek işlemleri için DVD’ye direk yazbırılabilir .ISO dosyası oluşturabilirsiniz. Bunun dışında 15$ + ulaşım ücretini ödeyerek bir yedek DVD’sine sahip olabiliyorsunuz.

Upgrade işleminin 100 ülkede ve 37 ayrı dilde sorunsuz olarak gerçekleştirilebilmesi ön görülüyor. Windows 8 Upgrade Asistanı ile Upgrade işlemi gerçekten fazlasıyla basitleştirilmiş ve kullanışlı olacak gibi. Download yerine herhangi bir mağazadan Windows 8 Pro Upgrade DVD’si temin etmek isterseniz bunun da yine Amerika promosyon fiyatı  69.99$ olarak belirlenmiş. Hem online hem de mağaza satış promosyonu bu fiyatlar ile sadece 31 Ocak 2013‘e kadar geçerli olacak.

Daha ayrıntılı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz : http://windowsteamblog.com/windows/b/bloggingwindows/archive/2012/07/02/upgrade-to-windows-8-pro-for-39-99.aspx?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.