Facebook Fotoğraflarını İndirmek.

Facebook üyeliği olan kullanıcılar kendi albümleri veya işaretlendiği fotoğrafları indirmek, hepsini bilgisayarda bir arada tutmak isteyebilir. Bu fotoğrafları tek tek indirip kaydetmek (ki yüzlerce olabilir bu sayı) saatler alan bir işlem olacaktır.

Daha önce bu işlemi yapan Photo Grabber adında bir yazılım kullanılıyordu, fakat çok daha kolay ve fotoğrafların kalitesini bozmadan zip dosyası halinde hazırlayıp indirilebilen bir internet sitesi mevcut. Herhangi bir dosya indirmiyorsunuz sadece tek yapmanız gereken siteyi Facebook hesabınızla eşleştirmek. Bunun için öncelikle ;

  • Kullanıcı adı ve Şifre bilgilerimizi girip açılan pop-up penceresinde Facebook için bu sayfaya bir seferlik izin vermemiz gerekiyor.
  • Sonrasında açılan flash uygulamasında sol altta “Find My Photos” seçeneğine tıklayıp bekliyoruz ve işaretlendiğimiz bütün fotoğraflar ekrana geliyor.


  • Daha sonra Tagged tabının alt kısmında Select All seçeneği ile bütün fotoğraflarımızı seçiyoruz (her sayfa için ayrı ayrı tıklamak gerekiyor.)
  • Bütün işlemler bittikten sonra sağ üstteki Download butonuna tıklayıp Download My Selection seçeneği ile fotoğraflarımızı ister ZIP ister PDF formatında bilgisayarımıza indirebiliyoruz.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.