Samsung Galaxy S7 Serisini Güvenli Olarak Açıkladı

Samsung Galaxy S7 serisinde, Note 7 serisindeki batarya sorunun olmadığını ve tamamiyle güvenli olduğunu açıkladı.

Note 7 felaketine ek olarak, Samsung’un en yeni serisindeki diğer telefonların, Note 7 gibi pil sorunları nedeniyle yanması üzerine raporlar var. Bir sağlık görevlisi, Avustralya’daki bir anne ve hatta bir teknoloji muhabiri bile, sorun yaşayan kişilerin arasında yer alıyor.

Cuma gününün sonlarında çıkan bir notta Samsung, bir sorun olduğunu reddetti. Bu olayların “dışardan gelen hasarlar” sebebiyle olabileceğini iddia etti.

https://news.samsung.com/us/2016/11/18/statement-galaxy-s7-family/

Samsung, Galaxy S7 ailesinin kalitesinin ve güvenliğinin arkasında duruyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketiciler tarafından kullanılan 10 milyondan fazla cihaz arasında bu cihazlarla dahili batarya arızaları teyit edilmiş bir vaka bulunmamaktadır; Bununla birlikte, ciddi dış hasarın neden olduğu bir takım örnekler doğrulandı. Samsung, herhangi bir cihazı alıp inceleyene kadar, herhangi bir olayın gerçek sebebini belirlemek de ne yazık ki imkansız görünüyor.

Note 7 krizi, Samsung’un kârının yıllık bazda yüzde 30 oranında düşüş gösterdiğini gösterdi; bu nedenle Koreli teknoloji devi, Noel alışveriş öncesi böyle bir misilleme yapacak durumda değil. Samsung bu raporları ele aldığına göre, yakında bir şekilde bu olayların bir avuç talihsiz olaydan daha fazla olup olmadığını öğreneceğiz

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.