Silinmiş Outlook Express .bak Dosyalarını Geri Yükleme

Outlook Express klasör başına 2gb limit koyar ve bu limit aşıldığında veya 2gb’a yaklaştığında mail klasörlerini geri dönüşüm kutusuna .bak uzantılı olarak aktarır.Ayrıca yine diskte oluşan fiziksel veya dosyasal bozulmalar, maillerde oluşan hasarlar da buna sebebiyet verir.

Bu .bak dosyalarını tekrar Outlook Express içerisinde tanımlayıp ayrı bir klasör olarak yapılandırabileceğimiz adımlar :

 1. Outlook Express’i açıp soldaki listede Yerel Klasörler altında Yeni Klasör oluşturup oluşturduğumuz klasöre yine soldaki listeden 1 kere giriş yapıyoruz.
 2. Outlook içerisinde Araçlar‘dan Bakım sekmesinde Depo klasörünü bulup burdaki adresi kopyalayarak başlat menüsünde çalıştır kısmına yapıştırıp klasöre giriş yapıyoruz.
 3. Outlook Express’i tamamen kapatıp Depo Klasörü içerisinde yeni oluşturduğumuz klasöre ait .DBX dosyasını buradan siliyoruz.
 4. Geri Dönüşüm Kutusundaki uzantısı .BAK olan dosyayı Depo Klasörüne taşıyıp, adını biraz önce yeni klasöre verdiğimiz isimle değiştirip uzantısını .DBX olarak düzeltiyoruz.
 5. Outlook Expressi açıp yeni oluşturduğumuz klasör içerisinde maillerimizi görüyoruz.

16 thoughts on “Silinmiş Outlook Express .bak Dosyalarını Geri Yükleme”

 1. iyi günler hocam dediğin sekilde yaptım ama ben 4 ve 5 inci maddeyi tam anlayamadım dosyarı taşıdım depo klasörüne fakat daha sonrasında nasıl bir yol izleyeceğimi anlamadım yardımcı olursan sevinirim

  Reply
  • merhaba,
   yeni oluşturduğunuz klasöre ait dbx dosyasını siliyorsunuz ve dosyaları depo klasörüne taşıyıp uzantısını .bak’tan .dbx’e çeviriyorsunuz hepsi bu.

   Reply
 2. Hocam ben size olayı anlatıyım siz çözümü varmı bana söyleyin;

  OE 2 gb ı aştığı için sıkıştırma işlemi yapılmış sonucundada gelen kutusunda olan 2.40 GB lık mail verisi kaybolmuş. Bu dediğiniz işlemi yaptık fakat geri dönmedi bizim yaşadığımız olayın geri dönüşü varmıdır onu söylerseniz sevinirim…

  Reply
 3. hocam bende birşey sormak istiyorum Outlook Express ten mail gönderince mail karşı tarafa defalarca gidiyor bunun çözümü nedir bilgi verebilirmisin. Teşekkürler.

  Reply
  • Selam,

   Her adrese gönderdiğiniz mailler defalarca gidiyorsa genelde antivirüs veya güvenlik yazılımları, firewall gibi cihazları kontrol etmeniz gerekir. Sadece bir adreste bu sorun varsa yine karşı tarafın bu kontrolleri yapması lazım.

   Reply
 4. HOCAM BENDE’DE AYNI SORUN IVAR OUTLOOK EXPRESS KULLANIYORUM YANLISLIKLA MAİLLERİ ARSİVLE DEDİM PC DE ARAMADIGIM YER KALMADI ARSİV DOSYASI YOK ÇÖP KUTUSUNDA YOK PC DE HİÇBİRYERDE YOK GİDEN KUTUSUNUN BOYUTU 2.35 GB NE YAPABİLİRİM

  Reply
 5. mrb ben maillerimi tamamen silidim silinmiş öğelerden de sildim onları tekrar yüklemem gerekiyor bir yolu var mı ne olur bir çözüm iyi çalışmalar

  Reply
 6. hocam çok önemli benim android işletim sistemli telefonu kişiler listesini pc yedekledim outlook sayesinde. sonra da farklı bir kişi listesini daha yedekledim outlook sayesinde fakat 2. yedekleme 1. üstüne yazılmış yani ilk kayıt yaptığım kişi listesine ulaşabilir miyim lütfen çok teşekkür ediyorum

  Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.