Windows Live Temel Parçalar nasıl kaldırılır

Bu makale Windows Live Temel Parçalar 2009/2011 paketi veya listeden seçebileceğiniz ürünleri kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda kaldırma işlemini nasıl gerçekleştirdiğinizi gösteren 3 farklı seçenek sunulmuştur:

 1. 1. Denetim Masası üzerinden (önerilen)
 2. 2. Elle ürün kaldırma sihirbazını başlatın
 3. 3. CMD hattı seçeneği üzerinden kaldırın

Adımları teker teker ve üstten başlayarak denemenizi öneririz ve eğer başarıyla Windows Live Temel Parçalar 2009/2011 kaldırma işlemini gerçekleştirirseniz herhangi başka bir adımı denemenize gerek kalmayacaktır.

 1. 1. Denetim Masası üzerinden Windows Live Temel Parçalar kaldırma yolu Windows Vista/7 kullanıcıları için en basit olanıdır:

 1. Windows Başlat’ı tıklayınız
 2. Denetim Masası’sını seçiniz ve Kategori’yi görüntüleyip, Programlar’a gidiniz ve Programı Kaldır’ı tıklayınız. Büyük ve küçük simgelere bakarken, Programlar ve Özellikleri’ni seçip, tıklayınız
 3. Listeden Windows Live Temel Parçalar 2009 veya 2011 kaldırmayı seçiniz
 4. Windows Live programlarından birini veya birden çoğunu kaldır komudunu seçiniz ve sonra tüm programları seçiniz ve kaldır’ı tıklayınız.

Tüm Windows Live programlarını tamir et tüm Windows Live programlarının kurulumunu tekrar başlatacaktır.

 1. 2. Elle ürün kaldırma sihirbazını başlatmak:

Windows Live Temel Parçalar Programlar ve Özellikler penceresinde listelenmemişse veya listeli ise ama diyalog kutusuna (üstteki sol resim) iki kere tıklatınca Windows Live Temel Parçalar görünmüyorsa, aşağıdaki adımları izleyerek siz kendiniz ürün kaldırma sihirbazını başlatın:

 1. Windows XP kurulumunda, Başlat’ı tıklatın sonra Çalıştır’a basınız, %programfiles%\Windows Live\Installer yazınız (veya kopyalayıp yapıştırın) ve Tamam’a basınız
  Windows Vista/7 (32 bit) kurulumunda, Başlat’ı tıklatın and Arama kutusuna %programfiles%\Windows Live\Installer yazınız  ve Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit versiyonları için, Başlat’ı tıklatın and Arama kutusuna %programfiles(x86)%\Windows Live\Installer yazınız  ve Enter tuşuna basınız

 1. wlarp.exe çift tıkladıktan sonra Bir veya birden fazla Windows Live programlarını Kaldır (soldaki resimde görebilirsiniz) opsiyonunu seçiniz
 2. Kaldırmak istediğiniz ürünleri seçiniz ve Kaldır (sağdaki resimde görebilirsiniz) tuşuna basınız

Not: Eğer tüm ürünleri seçerseniz Windows Live Temel Parçalar kaldırılacaktır

 1. Ekranda çıkan komutları izleyiniz

Not: Eğer kaldırma işlemi sorunsuz sonlanırsa, Windows Live Temel Parçalar başarıyla kaldırılımış demektir ve 3. adımı takip etmenize gerek kalmamıştır

 1. 3. CMD hattı üzerinden kaldırma opsiyonu:
 1. Başlat ->Tüm Programlar ->Aksesuarlar gidiniz
 2. Komut istemi’ne sağ tıklayınız ve Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçiniz
 3. Windows Live Temel Parçalar kaldırma yolu için aşağıda bulunan komutları çalıştırınız:
 • (64 bit) “c:\program files (x86)\windows live\installer\wlarp.exe” /cleanup:all /q
 • (32 bit) “c:\program files\windows live\installer\wlarp.exe” /cleanup:all /q
 1. Aşağıdaki statü görünecektir:

Not: Eğer yerel kopya bozuk ise Windows Live Temel Parçalar 2011 kaldırma programı sadece http://g.live.com/1rewlive4arp/wlarp.exe’ den indirilebilir.

2 thoughts on “Windows Live Temel Parçalar nasıl kaldırılır”

 1. Woah this blog is great i like reading your posts. Keep up the good work! You already know, lots of persons are hunting around for this info, you could help them greatly.

  Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.